SEO kelimesi, Search Engine Optimization ifadesinden oluşmaktadır. Türkçe arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilir. İnternet sitelerinin arama motorlarına, belli başlı kurallar ile uygun hale getirilmesi ve sitelerin aramalarda üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çalışma olarak değerlendirebiliriz.

İnceleyin

SEO Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gereken SEO Faktörleri

null

Başlık (Title) Etiketinde Anahtar Kelime Kullanımı

Sitenizdeki içeriklerde uygun anahtar kelimelerin başlıkta geçmesi, arama motorlarının içeriğinizin ne hakkında olduğunu bilmesine ve bu doğrultuda arama sonuçlarında sitenizi listelemesine yardımcı olmaktadır.
null

Doğru Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Sitemizdeki tüm SEO çalışmalarını kullanıcı odaklı olarak düşünmeliyiz. Ziyaretçi nasıl arama yapar diye düşünerek içeriğimizde bu anahtar kelimeleri kullanmalıyız.
null

Düzenli olarak İçerik Güncellenmesi Gerekir

Mevcut içeriklerinizin uzun zamandır yayında olsa da, içeriğinizde değişen bilgiler olabilir. Ek dokümanlar ekleyerek içeriğinizi değiştirebilirsiniz. Böylelikle içeriğiniz güncel kalacak ve etkileşimi artacaktır.
null

Tanıtım Yapılan İçeriklerde Kaynak Belirtmeli

Paylaşımı yapılan içeriklerde herhangi kaynak belirtilmediği zaman Google bu içerikleri kopya olarak algılar ve bu da sorun teşkil edebilir. Bu yüzden paylaşımlarınızda sitenizin kaynağını belirtmeniz yarar sağlar.
null

Açıklama (Description) Etiketinde Anahtar Kelime Kullanımı

Arama sonuçlarında listelenirken Title ve Description alanı birlikte yayınlanır. İçeriğinizin kısa bir özetini anahtar kelimeleriniz yer alacak şekilde maksimum 160 karakter olarak yazmalısınız.
null

Anahtar Kelime Yoğunluğu İçeriklerde Nasıl Olmalıdır?

İçeriğinizin uzunluğuna göre anahtar kelimlerin yoğunluğunun belirlenmesi daha doğru olur Aynı zamanda içeriğiniz üzerinden diğer kelimelere link çıkışı yaparak bir link döngüsü oluşturabilirsiniz.
null

İçeriklerdeki Resimlerin Optimizasyonu Nasıl Olmalıdır?

Sitenizdeki görsellerin optimizasyon çalışmalarını yapmalısınız. Sitenizdeki görsellerde başlık, görsel ismi ve alt etiket kullanarak görselin konusunu arama motorlarına bildirmiş olacaksınız.
null

Kopya İçerikler Sitenize Zarar Verir

Sıralamanızı yükseltmek için rakip sitelerden birebir veya küçük değişikler yaparak aldığınız içerikler sitenizin değer kaybetmesine yol açar. Google’un toplama içerikleri ve birebir kopya içerikleri tespit etmesi çok uzun sürmüyor.

İmajİzmir Tanıtım Sİstemleri

Bildiklerimizi sizinle paylaşmak için buradayız…