Sosyal medya, paylaşım yapılmasına olanak sağlayan, nerede olduğunuzu, olaylara bakış açınızı, düşüncelerinizi, günlük yaşamanızı, fotoğraflarınızı, çevrenizdeki insanlara ulaştırabilen online bir ağdır.

Birçok insan veya kurum sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır. Kullanıcılar içerikleri, haberleri, makaleleri, fotoğrafları haber veya blog sitelerine girmeden sosyal medya aracılığıyla görebilmekte, görüşlerini yine sosyal medya araçları ile yansıtabilmektedir.

Kurumsal Hesabımız

Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

null

Hedef Kitlenizi Doğru Belirleyin

Hedef kitlenizi yanlış belirlemeniz, firmanıza ilgiyi azaltır ve paylaşımlarınızın ilgisini çekmeyeceği kişileri hedef alarak yapacağınız planlamalar etkisiz olur.
null

İçerikleri Detaylı Temalar Kullanın

Paylaşımlarınızda kullandığınız renkler, sloganlar, yazı karakterleri istikrarlı bir şekilde kullanılırsa; hedef kitleniz bir süre sonraki paylaşımlarınızda sizi hatırlayacaktır.
null

Özgün İçerikler Kullanın

Kendi ürünleriniz ve firmanızla ilgili gönderilerinizde taklit değil özgün içerikler kullanın. Bu kullanıcı gözünde firmanıza olan güveni artıracaktır.
null

Sürekli Etkileşim Halinde Olun

Hedef kitlenizle, kullanıcılarınızla sürekli etkileşim halinde olmanız onları özel hissettirir ve aranızda bir güven oluşmasını sağlar.
null

Paylaşımlarınızı Farklı Platformlarda Yapın

İçeriklerinizi yayınladığınız günlerde oluşturduğunuz tek bir içeriği tüm platformlarda yayınlamayın. Her platformun kitlesi aynı değildir.
null

Tekdüze Olmayın

Tekdüzeliğin dışına çıkın. Sürekli görsel paylaşımlar yapıyorsanız, arada video içeriklerde paylaşmayı deneyin.

İmajİzmir Tanıtım Sİstemleri

Bildiklerimizi sizinle paylaşmak için buradayız…